Doprava na Ischii

Letecky

Z mezinárodního letiště Capodicchino v Neapoli je možné se dopravit buď taxíkem, městskou hromadnou dopravou – tzv. Alibus nebo individuálním transferem /k objednání přes ischiaonline/ do někteho z přístavů v Neapoli, odkud jezdí pravidelné spoje na Ischii.

Pravidelné letecké spoje zajištuje celoročně společnost Easyjet. V průběhu letní sezony také český dopravce Smart Wings/ČSA a to od června do září.

 

Transfery z letiště v Neapoli na Ischii

Na sobotních příjezdech letecké společnosti Smart Wings z Prahy je možné objednat skupinové transfery zajištěné autobusy s česky hovořící asistencí. Česky hovořící asistenti Vás vyzvednou v letištní hale, doprovodí do autobusu, dají lodní lístky a autobus Vás i s Vašimi zavazadly doveze až do hotelu na Ischii.

Zájemci o individuelní transfer vyplňte formulář, bude Vám zaslána nabídka s cenami. Na letišti Vás vyzvedne řidič, který bude v ruce držet cedulku s Vaším jménem. Doprava na Ischii je zajištěná většinou vozy Mercedes Viano. Řidič Vám do vozu uloží zavazadla, předá lodní lístky a doveze na nejbližší spoj na Ischii. V přístavu na ostrově pak bude čekat další řidič, který zaijstí odvoz až do hotelu.

 

Vlastní dopravou

Z České Republiky se do Itálie dostanete dálnicemi přes Rakousko a Německo a to například trasfou Praha-Plzeň-Rozvadov-Mnichov, Instruck, Trento, Modena, Florenzie, Řím až do Neapoli.

Nebo Praha-Brno-Vídeň-Graz-Udine-Benátky-Florencie-Řím-Neapol.

 

Lodní spoje na ostrov Ischia

Trajekty

Trajekty pro osobí a automobilovou dopravu vyjíždí z přístavů Porto di Massa v centru Neapoli, cesta trvá 90 minut, nebo z přístavu Pozzuoli u Neapoli, cesta trvá 60 minut. Trajektové společnosti jsou www.medmargroup.it, www.caremar.it nebo https://www.minicrocieregestur.com/ Cena lodního lístku pro pasažéra se pohybuje kolem 12ti eur na jeden směr. Lodní lístek pro automobily jsou v rozmezí od 40 do 100eur v závislosti na velikosti dopravního prostředku a jeho váze.

Rychlolodě

Z neapolského přístavu Molo Beverello je možné se na Ischii dostat rychlolodí za cca 50 minut. Tuto dopravu zajištuje www.caremar.it nebo www.alilauro.it nebo www.snav.it. Rychlolodě se v Italštině nazývají „aliscafo“. Jsou určené pouze pro osobní přepravu. Cena lodního lístku se pohybuje do 20eur na osobu/jeden směr.

 

Autobusová doprava

Z České republiky v průběhu letní sezony vyjíždějí také autobusy se zájezdy pořádanými cestovními kancelářemi a to v období od května do začátku října. Z České republiky autobusy vyjíždění každý pátek ráno, na Ischii přijíždění v sobotu ráno. Zpět je odjezd v sobotu v podvečerních hodinách, do Čech příjezd v neděli v odpoledních hodinách. Doprava je zajištěna až do hotelu včetně Vašich zavazadel.

 

Busy veřejné dopravy na ostrově

Zde je odkaz na tabulku jednotlivých spojů.

 

Pro zájemce o tento druh dopravy doporučujeme se obrátit na Ischiaonline.cz v tomto formuláři:

 

Jméno *
Příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
Datum příjezdu *
Datum odjezdu *
Čas příletu *
Čas odletu *
Počet osob *
Název hotelu a adresa *
Transfer *
Opište obrázek * antispam
     Více informací