Nejvyšší hory ostrova

Začátek trasy č. 2 je obdobný jako trasa 1.  To znamená, autobusem CD nebo CS do Fontana, vystoupit na náměstí a dle značení od kostela Sv. Antonína 3 km výstup na Epomeo.

Po zdolání Monte Epomea se vydejte po jasně viditelné trase po vrstevnici směrem na jihozápad. Trasa vede přímo po hraně mezi nejvyššími vrcholy ostrova – Monte Epomeo 787 m.n.m a Pietra del Acqua 720m.n.m. Po pravé straně směrem na západ se nabízejí výhledy na západní pobřeží a město Forio, po levé straně směrem na jihovýchod výhledy na Serrara Fontana, Maronti a ostrov Capri v povzdálí.

Po přibližně 1 1/2km odbočte z prašné cesty na úzkou pěší cestu, kde uvidíte horu Pietra del Acqua s křížem na vrcholu, který připomíná letecké neštěstí z roku 1938.

Po dosažení Pietra del Acqua postupujte známou vinařskou oblastí Frassittielli  zpět do vesnice Fontana, kde si na náměstí můžete dát v Baru Epomeo občerstvení, místní víno, výborné capuccino či rajčatovou topinku – tzv. bruschetta a autobusem se vrátit do ubytování.

Náročnost trasy: střední. Doba trvání cca 4hod.

Nejvyšší hory ostrova
Nejvyšší hory ostrova
Nejvyšší hory ostrova
Nejvyšší hory ostrova
Nejvyšší hory ostrova

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace