Poseidonovy zahrady

Poseidonovy termální parky čerpají svou vodu z nejvydatnějšího termálního zdroje Citara. Nacházejí se v terasách nad mořem s vlastní písečnou pláži. Lázně nabízí 25 bazénů s termální vodou, japonská lázeň, termální sauna či vydatné Kneippovy lázně, lehátko a slunečníky má každý k dispozici v areálu parku. Dva bary a dvě restaurace nabízejí možnost snack baru či oběda přímo na místě. V lázeňském centru možnosti termálních procedur a masáží. Nutná koupací čepice, k zakoupení v areálu. 

 Krom srpna žádejte u svých delegátů zlevněné vstupné do Poseidonových zahrad.

http://www.giardiniposeidonterme.com/

 

CHARAKTERISTIKA TERMÁLNÍ VODY Z PRAMENE CITARA

Hydro-termálně-minerální pánevní zdroj Citara se nachází pod ostrohem Punta Imperatore a výběžkem Cotto /nebo také Cimmentorosso/ podél pláže Citara. Zdroje pramene jsou již 4m pod úrovní země a dosahují téměř hladiny moře. Celá pánev zaobírá plochu přibližně 8 tisíc metrů čtereční. Zahrnuje mnoho termo-minerálních studní a vrtů.  Prameny Citara vyvěrají na pláži mezi lužními písky a tufo-trachytickými konglomeráty. Tyto vody byly velmi oblíbené i ve starověku, když byly zasvěceny bohyni Venuši Citaree, která je obdarovala plodností a úrodností.  V zátoce Citara byl nalezen římský nápis, ze kterého je patrné, že ve dnech císaře Augusta se zde nacházela kaple s pramenem této vody, zasvěcená Venuši. Tento basreliéf znázorňuje Ninfy – víly – ochránkyně a strážkyně tohoto vodního zdroje. V současné době je tento basreliéf uložený v archeologickém muzeu v Neapoli.  

Vody pramene Citara a Agnone jsou minerální a osvěžující, čisté, bezparvé a bez zápachu ale se silně slanou chutí.  Teplota se pohybuje u vývěru kolem 57 ° C. Používají se ve formě koupelí, sprch, aerosolů a od starověku jsou považovány za nejlepší z léků proti sterilitě, zejména, když tento problém nelze připsat žádným konkrétním zdravotním potížím či chorobám. Vody se nejčastěji doporučují pro léčbu revmatismu, chronické artritidy, zlomenin a dislokací. Vody patří do skupiny chlorido-sodno-bromoionové a také do zemitých, alkalických síranových solí. Příznivý účinek mají též stopy radonu ve vodě obsažené. Vody pramene Citara a Agnone můžete na vlastní kůži „ochutnat“ ve slavných termálních parcích „Giardini Poseidon“ – Poseidonovy zahrady.

 

Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady
Poseidonovy zahrady

Potřebujete poradit ? Poseidonovy zahrady

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací