Sant Angelo a Maronti

Malebné Sant Angelo nabízí koupani jak na mensi plazi primo u přístavu, tak na největší pláži ostrova Maronti, kde se nacházejí též antické římské lázně Cava Scura. 

Do Sant Angela se dostaneme okružní autobusy CD a CS nebo číslem 1. Na opačný konec pláže Maronti pak busem číslo 5 z Ischia porto.

Pokud jedeme ze strany Ischie, ta vezmeme bus č. 5 z autobusového nádraží v Ischia Porto.

Na plaz Maronti Vas za dobreho počasí dovezou taxi lodičky z přístavu za poplatek. Nebo se vydáte horní panoramatickou cestou, která  vede nad městečkem kolem kostela Sv.Michala, patrona oblasti, kolem termálních parků Afrodite Apollon až k slavné Tifeově fumaroli – uvidíte železnou trubku, ze které chlí víc než vařící termální pára z vulkánu pod našimi nohami. Za touto fumarolí máte dvě možnosti. Buď sejít až na pláž, kterou vidíte již po sebou a po pár metrech chůzi po pláži se podívat na tzv. horské písky – vařící písky, uprostřed kterých vyvěrá termální pára. Pak se vrátit k Tifeově fumaroli a odtamtud vede horní cesta po sklalách nad pláží Maronti až k antickým římským lázním Cava Scura. Za 1€ si můžete prohlédnou, jak odpočívali staří Římané v lázních vytesaných přímo ve skalách. Od Cava Scura následujeme po proudu potůček, podél kterého dojdeme až na pláž Maronti.  Doporučujeme si skočit do moře, v blízkém hotelu Vittorio ocenit výbornou bruschettu se sklenicí vína /cca 8€/ a následně pokračovat doleva /pokud stojím čelem k moři/ po kameno-dřevěném chodníku, který lemuje pláž.  Za několik desítek metrů potkáte druhý „potůček“ kerý se skalní soutěsky vtéká do moře. Cestou proti proudu po cca 500m dojdete k bohužel naprosto opuštěnému silně léčivému prameni Olmitello, který se stal vůbec první stáčenou minerálkou v Itálii. Zubožené bývalé lázeňské středisko vás naplní spíše smutkem, ale z trubky si stále tuto silně léčivou minerálku na zažívání a odstranění ledvinových kamenů natočíte.  Vratte se pak na pláž Maronti, pokračujte směrem k jejímu druhému konci, kde na náměstí Maronti nasednete na bus č. 5, který Vás sveze až na autobusové nádraží v Ischia Porto.  A tato trasa se dá vzít i opačně.

Sant Angelo a Maronti Pláž Maronti a Sant Angelo

Pláž Maronti a Sant Angelo

Sant Angelo a Maronti Sant Angelo

Sant Angelo

Sant Angelo a Maronti Cava Scura

Cava Scura

Sant Angelo a Maronti Pláž Maronti

Pláž Maronti

Sant Angelo a Maronti Cava Scura

Cava Scura

Sant Angelo a Maronti Horké písky

Horké písky