Termální park Negombo

Termální park Negombo se nachází v terasách nad písečnou pláží San Montano uprostřed tropické zahrady. 12 bazénů, výřivek, termálních sprch a kaskád. Termální sauna a bazén s mořskou vodou pro děti.  Z parku je pohodlný přístup na pláž a k moři.  Negombo jako jediné nepožaduje koupací čepice. 

Do parku se pohodlně dostanete autobusy veřejné dopravy, zastávka San Lorenzo v Lacco Ameno. Je otevřené od 8.30 do 19.00 každý den od 24/3 2024 do 13/10 2024.

https://negombo.it/en/

 

Ceník sezona 2024:

 

  Objednávky online: https://prenotazioni.negombo.it/ 

Specifikace termální zdroje San Montano

Voda z pramene San Montano v současné době živý slavný termální park Negombo. Vyvěrá na severním konci stejnojmenné zátoky San Montano, pod výběžkem Monte Vico. Dá se říci, že vytéká z „načernalého a živého lávového toku“, který vytéká z hory Monte Vico.  Vyvěrá u pláže,  na které se podle legendy vylodilo tělo patronky ostrova Ischia, Svaté Restituty, jejíž kostel se nachází nedaleko odsud v centru Lacco Amena.

Vody z pramene San Montano jsou čisté a průzračné, slané, téměř podobné mořské vodě. U pramene dosahuje voda 44C.   Vody jsou silně mineralizované, radioaktivní, obsahují plyn kyseliny uhličité, hydrogenuhličitan sodný, síran vápenatý, sodík, hořčík, stopové množství hydroxidu, silic a oxidu železa.  Vody pramene San Montano doslova dodají tělu energie a jsou považovány za velmi aktivní stimulanty pohybového aparátu. Používajích se v koupelích a sprchách. Termální páry pramene jsou vhodné na inhalaci v přírodní sauně v lávové skále.  

Termální park Negombo
Termální park Negombo
Termální park Negombo
Termální park Negombo
Termální park Negombo
Termální park Negombo
Termální park Negombo