Západní pobřeží, město Forio

 
Pláž Citara a Poseidonovy zahrady
 
Pláž Citara se nachází na konečné zastávce autobusu č. 2. Pláž má veřejné i placené úseky. Ceny lehátek v nízké sezoně se pohybují kolem 7€, v hlavní sezoně až 40€. Pláž spadající pod Poseidonovy zahrady tvoří konec pláže Citara pod výběžkem Punta Imperatore.
 
Pláž Cava del Isola
 

Veřejná pláž je přístupná po cca 50ti schodech vedoucích z pobřežní komunikace mezi zátokou Citara a přístavem ve Foriu. Vstup je situován pod hotelem Providence.
U pláže je příjemná Pizzerie s možností občerstvení. 
 
Pláž Chiaia
 
Oblíbená pláž nacházející se v blízkosti historického centra Foria a jeho přístavu. Je oblíbená předvážně rodinami s dětmi pro jemný písek a mírný přístup do moře, který je chráněný vlnolami. Pláž má jak veřejné úseky zdarma, tak lehátka a slunečníky za poplatek v cenách od 7€ v nízké sezoně za lehátko až po 40€ ve vrcholech sezony.
 
Pláž San Francesco 
 
Na severní straně Foria pod výběžkem Zaro a kostela Sv. Františka se nachází menší, ale neméně hezká pláž San Francesco. Pláž je převážně soukromá, spravovaná místními hotely, ale přesto má i menší veřejné úseky. V nízké sezoně zde je klid a pohoda. Řada plážových barů a restaurací nabízí možnost občerstvení i v horkém dni.
 
Skalnaté zátoky na výběžku Zaro
 
Kolem výběžku od botanické zahrady La Mortella vede vedlejší komunikace, po které se dostanete až na sever do Lacco Amena. Pro zkušené turisty a milovníky odlehlých míst je tu po lesních pěšinách přístup do řady skalnatých zátok, kde se skutečně může stát, že tam budete Vy a moře. Upozornění, koupání zde doporučujeme pouze v případně naprosto klidného moře. 
 
 
Západní pobřeží, město Forio
Západní pobřeží, město Forio
Západní pobřeží, město Forio Pláž Citara s Poseidonovými zahradami

Pláž Citara s Poseidonovými zahradami

Západní pobřeží, město Forio Pláž Cava del Isola

Pláž Cava del Isola

Západní pobřeží, město Forio Pláž Chiaia

Pláž Chiaia

Západní pobřeží, město Forio