Piano Liquori

Dechberoucí trekking nad nejdivočejším skalnatým pobřežím ostrova, při kterém se doslova vrátíte o 50 let zpátky.

Trasa začíná od kostela Sv. Annunziata – doslovný název „chiesa Santissima Annunziata in Villa di Campagnano. Od kostela pokračujete ještě v rezidenční oblasti po ulici Via Campagnano až na její úplný konec, kde se nachází restaurace O Sole Mio da Francesco. Odtud již vstupujete do takřka neosídlené oblasti a pokračuje se (zpočátku náročnější stoupání) po již jen pěší cestě nad jihovýchodním pobřežím Ischie. Východním směrem se nachází Neapolský záliv, Vesuv a v povzdální Sorrentský poloostrov s ostrovem Capri. Pod Vámi mezi skalami pouze po lodi přístupné divoké zátky a na terasách postavené vinice vinařství Antonio Mazzella.

Po přibližně 2,5 hodinách stoupání a klesání dojdete již do skoro opuštěné vesnice Piano Liguori, kde v sezoně bývá otevřená rodinná restaurace s omezenou nabídkou místních jídel a zeleniny převážně z úrody majitelů restaurace.

Místo Vás zasáhne svou autentičností jednoduchého života v lávových domcích, jako kdyby jste se vrátili do poloviny minulého století, kdy také místo bylo postupně opouštěno. Po občerstvení v restauraci pokračujte stejnou cestou, která na závěr prudce klesá zpět ke kostelu Sv. Annunziata.

Náročnost trasy – NÁROČNÉ. Doba trvání cca 4 hodiny.

Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori
Piano Liquori

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace