Výběžek Zaro

Nenáročná trasa.

Převýšení ↑↓50m. Doba trvání do 1 1/2 hod.

Příjemná procházka po výběžku Zaro částečně po vedlejší silnici a úsek trasy vede též cestou uprostřed středomořských lesů.  Trasu je možné spojit s prohlídkou botanické zahrady La Mortella https://ischiaonline.cz/botanicka-zahrada-la-mortella .

Začátek trasy je na vyhlídce na celé západní pobřeží Foria tzv "Belvedere di Zaro" . Odtud pokračujeme po ulici Via Francesco Calise  Operaio Foriano směrem na sever.  Po pravé straně necháme druhý vstup do botanické zahrady s parkovištěm a pokračujeme dále po vedlejší asfaltové silnici. Přibližně po 1,5 km přijdeme k uzavřené vile La Colombaia italského režiséra Luchina Viscontiho, který je v blízkém lese též pohřben se svou sestrou. 

Z levé strany mineme vstup do této vily a pokračujeme již lesní cestou směrem k mariánskému poutnímu místu Madonna di Zaro, které proslulo zjevení panny Marie. K místu samotnému vedou dřevěné schody a konají se tam pravidelné bohoslužby.  

Po prohlídce poutního místa pokračujeme dále a přibližně po 300 metrech vstoupíme opět na asfaltovou silnici. Vydáme se po ní směrem doprava dolů k Lacco Ameno. Po přibližně 500 m můžeme podejít tunel /za esíčkem zatáčkou u parkoviště/, kde vede zkratka k pláži San Montano s termálním parkem Negombo https://ischiaonline.cz/termalni-park-negombo, kde se můžeme též vykoupat.  Nebo pokračujeme dále až k městu Lacco Ameno.

V Lacco Ameno se projdeme po promenádě, v některé z kaváren s výhledem na slavnou lávovou vyvřelinu ve tvaru houby se můžeme občerstvit a následně v přístavu počkat na autobus a vrátit se do hotelu. 

Výběžek Zaro
Výběžek Zaro
Výběžek Zaro
Výběžek Zaro
Výběžek Zaro
Výběžek Zaro
Výběžek Zaro